OLDCITY SAILING HAKKINDA

      OldCity Sailing Fatih Türktan tarafından 2012 yılında İzmirin şirin ilçesi Seferihisar Sığacık da kuruldu. İlk eğitim teknemiz Old City GibSea 106 marka model teknemiz ile eğitimlere başladık. Yıllar geçti ve dostlar, öğrenciler edindik. Bir süre sonra Tolga İçöz ile büyüme kararı aldık. Bir süre daha OldCity teknemiz ile eğitime devam edip 2016 yılında eski adı Irmak yeni adı Old City olan Beneteau Oceanis 411 teknemizi alarak eğitimlere bu tekne ile devam etmeye başladık. 
       Öğrenci ve dost sayımız arttıkça arttı. 2017 yılında Bavaria Cruiser 46 teknemizi alarak Hırvatistan sularında eğitim vermeye başladık. Onlarca teknenin yurt içi ve yurt dışı transferlerini yaptık. Her sene Hırvatistan ve Yunanistandan tekneler getirip yeni sahiplerine teslim ettik. Hep büyüdük ama büyürken kendimizden ve dostluklarımızdan hiç ödün vermedik. Öğrencilerimiz hep dostlarımız oldu. Onları tekne sahibi yaptık. Zaman zaman o tekneleride eğitim amaçlı olarak kullandık. 
     Geldiğimiz noktada OldCity Sailing halen Sığacık merkezli olarak yelkenli yatçılık ve denizcilik eğitimleri vermeye, tekne transferi yapmaya ve danışmanlık, brokerage ve survey hizmetleri vermeye devam ediyor. Amacımız insanları denizlerle buluşturup her yönüyle gerçek denizciler yaratmak. Bilgili, saygılı, hoşgörülü gerçek yelkenseverler. Gerçek doğaseverler. İşimiz yelken yapmayı değil her yönüyle denizciliği öğretmek. Bu konuda iddialıyız.:)
EKİBİMİZ
FATİH TÜRKTAN