top of page
TEKNE ALIM-SATIM/DANIŞMANLIK/SÖRVEY​​
 • Sıfır veya 2. el yelkenli veya motorlu bir tekne almaya karar verdiğinizde, bütçeniz, bağlama yeri, ailenizdeki kişi sayısı, misafirler, ihtiyaçlar, beklentiler, teknenin bakım giderleri, bağlama giderleri, teknik konular, alım satım işlemleri, yabancı bayrak işlemleri, sörvey ve teknenin transferi gibi bir çok konu karşınıza çıkacaktır. Şayet daha önceden bu konularla ilgili tecrübeniz yoksa, doğru karar verebilmek ve alırken aldanmamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Bizimle iletişime geçtiğinizde;
  • Öncelikle bütçeniz, tekne ile ne kadar zaman geçireceğiniz, tekneden beklentiniz, denizcilik tecrübeniz, yaşadığınız yer, bağlama limanı, teknenin bayrağı gibi birçok konuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak alım için  sizin bulduğunuz teknelerin sizin için uygun olup olmadığına karar verip, gerekirse sizin yerinize  yurtiçi ve yurtdışında piyasa araştırması yapıyoruz.​
  • Araştırma sonucunda size sunduğumuz tekneler arasından seçim yapıp, ön sörveyleri, alım satım sözleşmelerinin hazırlanması ve sörveyini yapıp teknenin alım için uygun olup olmadığına karar veriyoruz. 
  • Her şey yolunda gider ve tekneyi almaya karar verirsek geriye kalan alım satım işlemleri, Türk Bayrağı ve Türk limanlarına kayıt işlemleri yada Yabancı Bayrak ve yabancı limanlara kayıt işlemlerini yapıyoruz. Kapsamlı Tekne Sigortası için partnerimiz ile konuşup sigorta fiyat teklifleri alıp, teknemizi sigortalıyoruz.
  • Tüm işlemler bittikten sonra yabancısı olduğunuz teknenin tüm mekanik aksamını, makineyi, yelkenleri, ırgatı, zinciri, dolapları, yatak altları aklınıza neresi gelirse, her yerini gösterip teknenizi tanımanızı sağlıyoruz. 
  • Teknenizin transferini dilerseniz biz ekibimizle, dilerseniz sizinle beraber yapıyoruz. Transfer esnasında ihtiyacınız olan tekneye oryantasyonu ve Temel/Orta/ileri seviye Yelkenli Yatçılık ve Denizcilik eğitimlerini anlatıyoruz. 
  • Tekne alım veya satım aşamasında bu işlemlerin tümünü yapabileceğimiz gibi dilerseniz herhangi bir aşamasında da size yardımcı olabiliriz. Mesela almaya karar verdiğiniz bir teknenin yabancı bayrak işlemlerini yapabilir veya sadece sörveylerini yapabiliriz.  
yabancı bayrak

YABANCI BAYRAK İŞLEMLERİ

sörvey

SÖRVEY

tekne transferi.jpg
tekne alım satım

TEKNE ALIM-

SATIM

Ekran Alıntısı11.PNG
bottom of page