KENDİNİZİ HAYATIN MAVİSİNE BIRAKIN..
"Burası engin göklerin memleketidir. İçten gelen bir türküyü kapıp koyuverin, uzaklaştıkça türkü gökte masmavi olur. Işık burada yalnız karanlığı aydınlatmakla kalmaz, aydınlattığı maddeyi değiştirir ve görülen bir şair rüyasına çevirir. Başka yerlerde ölüp nur içinde yatılacağına, burada nur içinde yaşanır. Gece yıldızlar tek tük görülen mıymıntı şeyler değildir. Yıldız kalabalıklığına engin gece dar gelir. Sanki parıltılarıyla göğü sarsıp gürlerler. Hele ufuktan ay bir görüne koysun, evren bir peri masalına döner."(Cevat Şakir Kabaağaçlı,Halikarnas Balılçısı)
Evet fazla söze gerek yok. Nede güzel anlatmış yazar.Her gün değişik bir koyda, değişik bir manzarada uyanmak, doğa ile bütünleşmek, Egenin çivit mavisinde, yemyeşil ormanlarında doğa ile bütünleşmek, denizin ve gökyüzünün mavisine doymak, değişik lezzetler tatmak, kristal sularda yüzmek, yunuslarla dans etmek, eşsiz gün batımlarının keyfini çıkarmak, geceleri 5 yıldızlı değil sonsuz yıldızlı gökyüzünün altında yatıp hayal dünyasına dalmak, belki bir Yunan adasında belkide Gökova veya Hisarönü körfenizinin büklerinde ailece veya arkadaşlarınızla hayatın mavisine yolculuk yapmak istiyorsanız ve tüm bunları yaparken eğitmenlerimizden yelken ve denizciliği öğrenmek, yaşanılan tecrübeleri paylaşmak, denizde veya denizle yaşamak yaşatmak istiyorsanız ne duruyorsunuz!
Heeey Ne duruyorsun be, at kendini denize: Geride bekliyenin varmış, aldırma; Görmüyor musun, Her yanda hürriyet; Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol; Git gidebildiğin yere...(Orhan Veli Kanık/Hürriyete Doğru)
KONAKLAMALI YELKENLİ YATÇILIK, DENİZCİLİK VE TEKNEDE YAŞAM
- Yaz dönemlerinde genellikle Bodrum çıkışlı olarak Gökova Körfezi veya Yunan Adaları( Kos, Kalimnos, Leros, Arki, Lipsi, Patmos, Samos)
- Diğer dönemlerde Sığacık/izmir-Kuşadası-Marmaris çıkışlı Kuzey ege, uzak yunan adaları( Rodos, Girit, Mikanos, Kea vb) veya Hırvatistan da adriyatik kıyılarında  düzenlenmektedir.
- Genel olarak Cumartesiden cumartesiye şeklinde olup farklı dönemlerde farklı sürelerde de düzenlenmektedir. Cumartesi günü misafirlerimizin tekneye giriş ve tanışma günüdür. Cumartesi 14:00 den sonra dilediğiniz saatte tekneye gelip yerleşebilirsiniz. Saat 16:00 da teknede brifing ve yelkenli tanıtımı yapılır. Alışveriş yapılıp tekneye yerleştirilir​. Rota ve hava durumuna göre aynı gün veya pazar günü sabah eğitim ve geziye başlanır. Yelken turumuzun bitişi Cuma günü saat 17:00'dır. Dileyenler Cuma günü teknede kalabilir. Cumartesi sabah saat 10:00'da tekne temizlik için boşaltılmalıdır.
- Yiyecek-içecek alışverişi ve pişirilmesi/servisi tamamen size ait olup, genelde sabah kahvaltısı ve öğlen yemekleri teknede yenilmekte, akşam yemekleri yanaşılan limanlarda restoranlarda yenilmektedir.Tabiki tercih size kalmış :) Bu arada unutmadan kaptanın yeme içmeside size ait ona göre. Kaptan aç kalmayı sevmez. :)
- Yunan adaları için  pasaport ve Yunanistan veya diğer Avrupa birliği üye ülkelerden alınmış ve geçerli olan Scengen vizesi gerekmektedir. Şayet vize başvurusu yapacak iseniz tarafımızca davetiye ve vize başvurusu için gerekli evraklar size gönderilir.
- Genel olarak eğitim ve gezi rotaları yukarıda belirtilmiş olup, maalesef hava koşulları vb. nedenler ile rotalarda farklılıklar olabilir. Amacımızı sizi rahat ettirmek ve denizi sevdirmek olduğunu unutmayın..
- Hergün başka bir koyda, adada veya limanda demir atılır.Yelken Eğitimi alanlar için 10:00, diğerler, için 12.00 ye kadar serbest program.  Kaptan ile kahvaltı öncesi doğa içinde yürüyüş ve spor yapmak isteyenler kaptana katılabilirler. Rüzgar başlayınca genelde 12:00'den sonra konaklayacağımız sonraki yer için yelken seyrine çıkıyoruz. Öğleden sonra konaklayacağımız yeni adaya veya koya varıyoruz. İsteyenler denizin, güneşin, ve doğanın tadını çıkartabilir, isteyenler keşfe çıkarlar. Akşam hep birlikte yemekte güzel sohbetlerimizi yapıyoruz. Sonrasında isteyenler beraber isteyenler kendi başlarına aktivitede bulunuyor.
- Teknelerimiz 3 ve 4 kabinli/2 tuvaletli olup maksimum 8 kişi ile seyahet edilmektedir. Her misafir için çarşaf takımı, pike ve yastık tarafımızca size verilmektedir. Yanınızda getirmenize gerek yok.
- Fiyata dahil olanlar tekne kiralama bedeli, mazot, kaptanlık hizmeti, su,elektrik bedeli, tabiki yelken eğitimi, sohbet muhabbet, eğlence, gırgır şamata. Fiyata dahil olmayanlar yiyecek/içecek ve Yunan adaları turu için yurtdışı çıkış ve yunan adaları giriş ücretleri(Yaklaşık 600 tl.Teknedeki kişi sayısına bölüştürülür)
- Rezervasyon ve detayları öğrenmek için aramanız, bizimle tanışmak, kahve içmek belki tekne müsaitlik durumuna göre denizle tanışma turuna çıkmak için Sığacıka gelmeniz yeterli.