top of page
KONAKLAMALI YELKENLİ YATÇILIK, DENİZCİLİK VE TEKNEDE YAŞAM
 •    Yaz dönemlerinde farklı tekne alternatifleri ile  Bodrum, Marmaris ve Göcek çıkışlı olarak Gökova Körfezi, Hisarönü Körfezi, Göcek veya Yunan Adalarına düzenlediğimiz hem eğitim hem de tatil programlarıdır. Dilerseniz aileniz veya arkadaşlarınız ile tekne kiralayabileceğiniz gibi, dilerseniz kabin kiralayarak da bizim oluşturduğumuz gruplarla turlara dahil olabilirsiniz.
 •    Eğitim ve tur programları genel olarak Cumartesi'den Cumartesi'ye 7 gece-8 gün olup,  farklı dönemlerde farklı sürelerde de düzenlenebilmektedir. Cumartesi günü misafirlerimizin tekneye giriş ve tanışma günüdür. Cumartesi 15:30'dan sonra dilediğiniz saatte tekneye gelip yerleşebilirsiniz. Saat 16:00'da teknede brifing ve yelkenli tanıtımı yapılır. Alışveriş yapılıp tekneye yerleştirilir​. Rota ve hava durumuna göre aynı gün veya pazar günü sabah eğitim ve geziye başlanır. Yelken turumuzun bitişi Cuma günü saat 17:00'dır. Dileyenler Cuma günü teknede kalabilirler. En geç Cumartesi sabah saat 10:00'da tekne temizlik için boşaltılmalıdır.
 • Yiyecek-içecek alışverişi ve pişirilmesi/servisi tamamen size ait olup, genellikle sabah kahvaltısı ve öğlen yemekleri teknede yenilmekte, akşam yemekleri yanaşılan limanlarda restoranlarda yenilmektedir. Kaptanın yiyecek ve içecek giderleri de siz konuklarımıza aittir. Kabin kiralama programlarında alkollü içecekler hariç yiyecekler ortak olarak alınır.
 •  Yunan adalarına düzenlenecek tur programları  için  pasaport ve Yunanistan veya diğer Avrupa Birliği üye ülkelerden alınmış ve geçerli olan Schengen vizeleri ve sağlık sertifikaları olmalıdır. Seyahat başlangıcından önce tüm belgelerin gerekli devlet daireleri tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Vize alımı, sağlık sertifikaları, pasaport alımları ve seyahat için gerekli olabilecek tüm dokümanlardan yolcunun kendisi sorumludur.
 • Genel olarak eğitim ve gezi rotaları yukarıda belirtilmiş olup, her gün başka bir koyda, adada veya limanda demir atılır. Ancak hava koşulları vb. nedenler ile rotalarda farklılıklar olabilir. 
 • Yelkenli yatçılık ve denizcilik eğitimi alanlar sabah saat 10:00'a, diğer misafirlerimiz ise saat 12.00'a kadar serbesttir. O günkü hava koşulları ve rotaya göre genelde 12:00'dan sonra konaklayacağımız bir sonraki yer için  seyre başlarız. Rota üzerinde farklı koylarda durarak öğleden sonra konaklayacağımız yeni adaya veya koya varırız. İsteyenler denizin, güneşin, ve doğanın tadını çıkartırken, isteyenler karada keşfe çıkabilir. Akşam hep birlikte yemek yiyerek, günün değerlendirmesini yapıyor, bir sonraki gün için rotayı belirliyoruz.
 • Teknelerimiz 3 kabinli olup maksimum 6 kişi ile seyahat edilmektedir. Her misafir için çarşaf takımı, pike ve yastık tarafımızca karşılanmaktadır. Kabin kiralama yapılan bazı teknelerde 1 veya 2 tuvalet bulunduğundan, tuvalet ve duş ortak kullanılabilir.
 • Yelkenli Yatçılık ve Denizcilik eğitim programı, Kaptanlık, Türk karasularındaki çıkış ve giriş limanı palamar ücretleri, liman vergileri, yat sigortası, yakıt, tekneye ait çamaşırlarının temizliği, kullanma suyu ve teknedeki ekipmanların kullanımı fiyata dâhildir.
 • Yunan karasularındaki liman vergileri ve palamar ücretleri, yurt içi ve yurt dışı transitlog, yurt dışı giriş ve çıkış Acente ücretleri, Yurtdışı çıkış harç pulları, planlanmış liman ve marinalar haricinde yanaşılmak istenen liman ve marina ücretleri, yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler, kara turları, havaalanı transferleri fiyata dâhil değildir.
 • Özel tekne kiralamak istediğinizde grubunuzdaki kişi sayısına, bütçenize ve isteklerinize en uygun yatı seçerek, tur programına ve seyahat detaylarına karar verildikten sonra tarafınıza Yat Kiralama Sözleşmesi gönderilecektir.
 • Teknelerimize evcil hayvan dostlarımız kabul edilememektedir.
 • Misafirlerimizin ya da mürettebatın teknelerdeki kapalı alanlarda sigara içmesi kesinlikle yasaktır. Yalnızca güvertede açık alanlarda, sigara içmeyen misafirlerimizi rahatsız etmeyecek şekilde sigara içilebilir.
 • Old City Yatçılık , 6 ayını doldurmuş  hamile hanımların tekneye binmesini reddedebilir.
 • Teknelerimiz fiziksel engelli misafirlerimiz için uygun değildir. 
 • Teknelerimize çeşitli ülkelerden misafirler gelebilir. Bu durum, dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşmak, farklı kültürleri tanımak ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti veya yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunamamaktayız.
 • 10 yaş altı çocuklar Kabin Turlarına kabul edilmez. Çocuklu misafirlerimizin özel tekne kiralamalarını önermekteyiz.
 • Kabin Charter Programlarımız uzun yıllardır edindiğimiz tecrübeler ışığında, titizlikle planlanmıştır. Tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerimizde ilan edildiği şekildedir. Misafirlerimizin özel isteğine veya tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.
 • Teknelerde uyulması gereken kurallar misafirlerimize tekneye girişte verilmektedir.
 • Uluslararası güvenlik şartlarına uygun olarak teknelerimizde can yelekleri, küçük bot ve can salı gibi güvenlik donanımları ve gerekli elektronik cihazlar mevcuttur.
 • Teknelerimizde misafirlerimizin kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel bulunmaktadır. Ancak yine de kendi dalış takımlarınızı getirmenizi tavsiye ederiz.

 
Ekran Alıntısı11.PNG
bottom of page