top of page

OLDCITY SAILING LOKASYON OLARAK NEREDE BULUNUYOR ?

Genel olarak İzmir Sığacık Teos marina merkezli olmak üzere, denizin, rüzgarın, teknelerin olduğu her yerde 

YELKENLİ YATÇILIK VE DENİZCİLİK EĞİTİMLERİNE NEREDE BAŞLAYABİLİRİM?

Kış dönemlerinde Teos Marina ve Marmaris çıkışlı, yaz dönemleri Marmaris, Gökova, Göcek, Yunan Adaları, Hırvatistan

YELKEN EĞİTİMİNE BAŞLAMANIN YAŞI VAR MIDIR ?

18 Yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. Ancak yaz dönemlerinde konaklamalı eğitim programlarında ailelerin yanında 18 yaş altı gençlerde eğitimlere katılabilir.

YELKENE BAŞLAMAK İÇİN UYGUN MEVSİM NEDİR ?

Her mevsim denize çıkılıp, seyir yapılabilir. Ama tabiki yazın denizde olmanın keyfi başkadır.

TEKNELERİNİZ GÜVENLİ MİDİR?

Bütün teknelerimizin denize elverişlilik belgesi bulunmaktadır. Teknelerimizin tüm güvenlik ekipmanlarının bakımı, güvenliğinizin garantisi için periyodik olarak yapılmakta ve tekneler düzenli olarak denetlenmektedir.

YELKENLİ YATÇILIK EĞİTİMLERİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

Temel seviye 16 saat, orta seviye 20 saat sürmekte olup, toplam 4 hafta sonu(cumartesi veya pazar) yada 4 hafta içi günü denize çıkılmaktadır.

EĞİTİMLERİN TAMAMI PRATİK EĞİTİMLER Mİ?

Hem temel hemde orta seviye eğitimlerimizde önceden belirttiğimiz pratik eğitimlerin haricinde yaklaşık 4 saat süreli teorik eğitim vermekteyiz.

DENİZE ÇIKARKEN NASIL GİYİNMELİYİM?

Nasıl rahat ediyorsanız o şekilde giyinmek en doğrusu. Ancak denizde markadan çok fonksiyonellik önemlidir. Rüzgar, güneş ve soğuktan etkin şekilde koruyacak kıyafetler tercih edilmelidir.

EĞİTİM ESNASINDA NE TÜR KIYAFETLER GİYMELİYİM ?

Tekne üzerinde rahat hareket edebileceğimiz kıyafetler giymeliyiz. Hava şartlarına göre yağmurluk, rüzgarlık ya da termal kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ayakkabı seçiminde ise beyaz tabanlı spor ayakkabı veya lastik çizmeler tercih etmelisiniz. Küpe, kolye, bilezik vb. gibi aksesuarlar seyir halindeyken çıkarılmalıdır.

EĞİTİMLER SONUNDA HERHANGİ BİR SERTİFİKA VERİYORMUSUNUZ ?

Maalesef bizim bir sertifikasyon programımız yok. Ancak eğitimlerden sonra sınava girerek Amatör Denizci Belgesi(ADB) alabilirsiniz. ADB ehliyeti Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen Türk karasularında Türk bayraklı tekneleri kullanmak için gerekli olan ehliyettir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kaptanların mutlaka sahip olması gerekmektedir.

TANIDIKLARIMIZ İLE BİRLİKTE EĞİTİM ALABİLİRMİYİM?

Evet tekne kapama imkanımız vardır. İstanbul, İzmir ya da Göcek merkezlerimizden dilediğinizde kendi grubunuzu oluşturarak eğitim alabilirsiniz.

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ ALMAK ZORUNLUMU ?

Ehliyet almak zorunlu değildir fakat tekne kiralama yapmak isteyen kaptan adaylarının ehliyeti alması gerekmektedir.  

İZMİR YELKEN, YELKEN KURSU İZMİR FİYAT, YELKEN KURSU,YELKENLİ YATÇILIK VE DENİZCİLİK EĞİTMİ, TEKNE TRANSFERİ, DANIŞMANLIK, İZMİR, SIĞACIK, TEOS MARİNA, MARMARİS, TEKNE, KİRALAMA, TEKNE KİRALAMA, YABANCI BAYRAK, SÖRVEY, YAT, YELKENLİ YAT, MOTOR YAT, YELKEN, SAİLİNG, MAVİ YOLCULUK, TATİL, KAPTAN, KAPTANLIK, YAT KAPTANI, DENİZCİ, TEKNE ALIM, TEKNE SATIM

Ekran Alıntısı11.PNG
bottom of page