- OLDCITY SAILING NEREDE ?
Eğitim teknelerimizle birlikte OldCity Sailing, Teos Marina D pontonunda  bulunmaktadır.
- NEREDE HİZMET VERİYORSUNUZ ?
Temel olarak İzmir Sığacık Teos marinada. Ancak yaz dönemlerinde Bodrum, Marmaris ve Göcek de.
- YELKEN EĞİTİMİNE BAŞLAMANIN YAŞI VAR MIDIR ?
Yelken 7’den 70’e her yaştan katılımcının yapabileceği bir spordur. Katılımcılarımızın çoğunluğu 18 yaş ve üzeri kişilerden oluşmaktadır. Ancak 18 yaş altı kişilerin velileri tarafından başvuruları yapılmak kaydıyla yelken programlarına katılmaları mümkün olabilmektedir.
- YELKENE BAŞLAMANIN MEVSİMİ VAR MIDIR?
Yelken sporunun belirli bir mevsimi yoktur. 4 mevsim boyunca yapılabilecek etkili ve keyifli bir spordur. Hedef Yelken tarafından, soğuk ve yağışlı havalar için hazırlanmış size özel yelkenci tulum ve montlarını temin edebilirsiniz.
- TEKNELERİNİZİ KİRALAYABİLİR MİYİZ ?
Tüm teknelerimizi eğitmen eşliğinde dilediğiniz gün ve saatte kiralayabilirsiniz.
- TEKNELERİNİZ GÜVENLİ MİDİR ?
Bütün teknelerimizin denize elverişlilik belgesi bulunmaktadır. Teknelerimizin tüm güvenlik ekipmanlarının bakımı, güvenliğinizin garantisi için periyodik olarak yapılmakta ve tekneler düzenli olarak denetlenmektedir.
- YELKENLİ YATÇILIK EĞİTİM PROGRAMLARINA NE ZAMAN BAŞLAYABİLİRİM?
Kış dönemlerinde hafta içi veya hafta sonu 32 saatlik yelkenli yatçılık eğitimlerimiz 4 hafta sonu(4 cumartesi veya 4 pazar) sürmektedir. Onun dışında konaklamalı yelkenli yatçılık eğitimleri için bizimle iletişime geçmeniz, bizlerle tanışmak ve kahve içmek için, belki tekne uygunluk durumuna göre tanışma turuna çıkmak için Sığacık'a gelmeniz yeterli.
- TEORİK EĞİTİM VERİYORMUSUNUZ?
Tüm programlarımızda pratik eğitim esastır. Ancak pratik eğitim aldığınız süre içerisinde, eğitmenlerimiz tarafından teorik bilgi de verilmektedir. Yelkencilikle ilgili sormak istediklerinizi, yelken teorisiyle ilgili bilinmeyenleri, zaman kısıtlaması olmadan eğitmenlerimize sorabilir ve edinmek istediğiniz tüm bilgileri edinebilirsiniz.
- DENİZE ÇIKARKEN NASIL GİYİNMELİYİM?
Yazın, uzun kollu açık renk bir t-shirt giymeniz sizi güneşten koruyacağı gibi şort giyerek de hareket etme konusunda daha rahat olabilirsiniz. Güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğü getirmenizi tavsiye ederiz. Kışın, yelken mont ve tulumları sizleri rüzgardan ve sudan korurken, içinize giyeceğiniz bir termal içlik ve polar sıcak
kalmanızı sağlayacaktır. Her mevsim tercih edeceğiniz beyaz tabanlı spor ayakkabılar veya tekne ayakkabıları hem rahat etmenizi sağlayacak hem de kaymanızı önleyecektir. Tekne üstünde iz bırakan siyah tabanlı ayakkabıları tercih etmeyiniz. Her zaman yanınızda yedek kıyafet bulundurunuz.
-PROGRAMLARI TAMAMLADIKTAN SONRA NE YAPACAĞIM?
Dilerseniz eğitim aldığınız tekneleri kiralayarak pratik bilgilerinizi geliştirebilir, bizimle tekne transfer ve açık deniz eğitim programlarına katılabilir veya yarışlara katılarak yelken sporu heyecanını yaşarken pratiğinizi arttırabilirsiniz. Bu sayede hem yelken tutkunuzdan vazgeçmemiş olursunuz, hem de bilgilerinizi ilerletme imkanı bulabilirsiniz.